ٍ
جامعه

ازدواج ولیعهدعمان بادختر میلیاردر عرب؛ راجوالسیف از طرف مادر به پادشاه سعودی می رسد

ولیعهد اردن حسین بن عبدالله و راجو السیف از عربستان سعودی روز پنجشنبه در مراسمی در عمان پایتخت اردن عقد کردند.

مادر او وهم سر پادشاه اردن که ازچهره های مشهور در فضای مجازی است ، عکس های مختلفی از این مراسم منتشر کرده است. رسانه ها هم چنان گزارش داده اند که شخصیت‌های برجسته سلطنتی و سیاسی از سراسر جهان از جمله شاهزاده ویلیام و پرنسس کیت و همچنین جیل بایدن بانوی اول ایالات متحده و جان کری فرستاده آب و هوای ایالات متحده در آن شرکت کردند. جشن عروسی سلطنتی در سراسر پادشاهی برگزار می شود ، کاخ تعطیل عمومی اعلام کرده و مجموعه ای از جشن ها و کنسرت ها را ترتیب می دهد.

تحلیلگران عروسی سلطنتی را راهی برای خانواده سلطنتی اردن برای ایجاد ثبات در پی اختلافات کاخ‌های دوکشور در سال 2021 و زمانی که این کشور با مسائل اقتصادی و بیکاری دست و پنجه نرم می‌کرد، می‌دانند.

ولیعهد 28 ساله حسین کاپیتان ارتش اردن است که قبلاً از دانشگاه جورج تاون در ایالات متحده فارغ التحصیل شده بود.او با سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در صحنه بین المللی به رسمیت شناخته شد. او پس از سلب عنوان ولیعهد عمویش حمزه، جانشین پدرش، ملک عبدالله دوم، در حکومت کشور خواهد شد.

پدر و مادرش، ملک عبدالله دوم و ملکه رانیا حدود 30 سال پیش در همان قصری که جشن عروسی روز پنجشنبه در آنجا برگزار می شود، ازدواج کردند. قبل از عروسی، کاخ اردن تصاویری از حسین و پدرش را در یک ضیافت شام منتشر کرد.

ولیعهد در حال ازدواج با راجو السیف از عربستان سعودی،یک جوان 29 ساله که از خانواده مادری ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی است. پدر میلیاردر او صاحب یک شرکت ساختمانی در عربستان سعودی است.

راجوا در دانشکده معماری دانشگاه سیراکیوز در ایالت نیویورک آمریکا تحصیل کرد. او سپس به لس آنجلس نقل مکان کرد و در یک شرکت معماری مشغول به کار شد و همچنین مدرک خود را از موسسه مد طراحی و تجارت دریافت کرد.او یک سوارکاری مشتاق است و علاقه زیادی به سوارکاری دارد و اغلب با اسب هایش در رسانه های اجتماعی و مجلات تصویری دیده می شود. بعدازظهر پنجشنبه مراسم ازدواج در کاخ سلطنتی پایتخت امان برگزار می شود. این زوج در قصر در مقابل لیست مهمانان برجسته قرارداد ازدواج امضا می کنند.

پس از این مراسم، این زوج برای پذیرایی شام خود در یک راهپیمایی به سمت قصر دیگری شرکت خواهند کرد.

ازدحام جمعیت برای مراسم عروسی انتظار می رود، جایی که تازه ازدواج کرده از یک کاروان جیپ های قرمز لندرور دست تکان می دهند.راهپیمایی با رنگ قرمز اشاره ای به سنتی است که در زمان پادشاهی بنیانگذار کشور، ملک عبدالله اول آغاز شد، جایی که موکب ها از سوارکارانی تشکیل می شد که کت قرمز پوشیده بودند.

کاخ همچنین برچسب‌های رسمی رسانه‌های اجتماعی را برای جشن عروسی و همچنین یک لوگوی رسمی برای این مناسبت منتشر کرده است که به معنای “ما جشن می‌گیریم” است.

این عروسی در زمانی برگزار می شود که اردن مشکلات اقتصادی را تجربه می کند و با بیکاری بالای جوانان دست و پنجه نرم می کند. این عروسی همچنین می تواند برای حمایت از یک متحد در عربستان سعودی نفت خیز باشد.

یک کتابفروش 25 ساله که مغازه خود را برای جشن ها تزئین کرده است، به آسوشیتدپرس گفته است: “البته، خوشحال کننده است.” اما فقط تا چند روز دیگر، ما به مشکلات خود باز خواهیم گشت.»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا